انرژی درمانی-ارتعاش-شفا-ریکی-پرانا-آموزش انرژی درمانی-اشا-انرژی درمانی-ارتعاش-شفا-ریکی

بنابراین اصل، ماده ای که علائم خاصی را ایجاد می کند، قادر به درمانی بیماری ای است که همان علائم را دارد. هر کسی با تمرین و ممارست متوسط میتواند بر روی آنها تسلط یابد و خود و خانواده خود تنها با انرژی حیات که در دسترس همگان میباشد، مدارا کند. درمان می شود. او کینین را بر روی خود آزمایش کرد و علائمی شبیه به علائم مالاریا را در خود مشاهده نمود. بر اساس همین تجربه ی منفرد شخصی او “قانون مشابه ها” (Law of Similars) را اعلام کرد: “مشابه، مشابه را درمان می کند” (simila, similabus, curantor). او طبابت زمان خود را این گونه توصیف کرد: “درمان وضعیت های پاتولوژیک ناشناخته با داروهای ناشناخته.” آفرین بر هانمن! تنها یک سال بعد از فارغ التحصیلی ازمدرسه ی پزشکی، هانمن که به تازگی ازدواج هم کرده بود، طبابت را کنار گذاشت. او حتی طبابت زمان خود را “جنایت” نامید. او به خوبی می دید که غالب داروها و درمانهایش نه تنها مفید نیستند بلکه در نهایت ضرر زیادی هم به بیماران وارد می کنند. علاوه بر اینها، جالب است بدانید تاثیر یوگا در درمان افسردگی و همچنین پیشگیری از واریس خیلی میتواند مفید باشد.

هانمن در کتب خود به نام “ارغنون هنر پزشکی” (Organon of the Medical Art) تاثیر داروهای بسیار رقیق خود را به “انرژی دارویی” (Medicinal Energy) که غیرمادی است، نسبت می دهد. این نشان دهنده انعطاف پذیری قلب، قدرت برقراری ارتباط و تمایل به تحت تاثیر قرار گرفتن، و در عین حال ارتباط با همه چیز است. هانمن با این ایده به حرفه ی پزشکی بازگشت. این ایده البته قبل از آن هم در متون قدیمی یونانی در در جادوگری هایی که از اشیاء مشابه استفاده می کردند (imitative magic) نوعی از جادوگری که قصد دارد جهان بیرونی را با مداخله بر ماکت های کوچکی از ان کنترل کند. در سال ۱۷۸۱، پزشک جوان و ایده آلیست آلمانی، نامش ساموئل هانمن (Samuel Hahnemann) از پزشکی زمان خود سخت ناامید شده بود. قدیمی ترین کاربرد الکتریسیته به منظور شفا که در تاریخ ثبت شده است به سال 2750 قبل از میلاد برمی گردد، وقتی که افراد بیمار در معرض شوکهای تولید شده توسط مارماهی الکتریسیته دار قرار می گرفتند. او در سال ۱۸۱۱، یعنی یک سال بعد از انتشار کتاب ارغنون هانمن نشان داد که در هر یک مول از هر ماده، باید تعداد مشخص و ثابتی از مولکول های ان ماده وجود داشته باشد.

او به یک مشکل برخورد: بسیاری از این مواد عوارض جانبی سخت و ناراحت کننده ای را به مصرف کنندگان خود تحمیل می کردند. در نتیجه بیماران با کمک فرآیندهای دفاعی بدن خودشان زودتر و راحت تر بهبود پیدا می کردند. هانمن گستره ی وسیعی از مواد طبیعی را که علائم بیماری ها را اینجاد می کردند بر روی بیماران خود آزمایش کرد. آیا می دونستی با این سبک از انرژی درمانی می تونی هم روی بیماری های روحی هم جسمی کار کنی؟ آیا می دانید دعا درمانی چیست؟ شفای ارتعاشی اشا چیست ؟ اما مراقب باشید که گیاه کائوچو جای کافی برای رشد داشته باشد. موکسا نوعی گیاه است که به اشکال استوانهای فشرده شده و با سوزاندن آن و نزدیک کردن آن به نقاط حساس یا سوزنهای زده شده در نقاط حساس، گرما را به آن نقطه منتقل میکنند. این همان ویتالیسم (Vitalisn) است که باور رایجی در آن زمان بود و نوعی جوهر غیرمادی را به موجودات زنده و مواد آلی نسبت می داد. عنوان شده بود. شاید هانمن در ترجمه هایش به آن مطالب برخورد کرده بود. شما با عضویت در این کانال می توانید روزانه از مطالب شگفت انگیزی برخوردار شوید که دید شما را به هر بخش از زندگی متحول خواهد کرد!

از طرف دیگر لازم نیست روند برنامههای معمول زندگی روزانه خود را تغییری دهید. بهطور معمول برای تزیین خانهها از کریستالهایی به شکل قطره، قلب و اشکال تراشدار استفاده میکنند تا علاوه بر زیبایی باعث تلالو و درخشندگی بیشتر نور در خانه شود. در اسلام و ادیان دیگر هم از چاکرا به طرق مختلف یاد شده است و از طریق مناسک مذهبی باعث فعال شدن چاکراها می شوند،انرژی هایی که از چاکرای اول شروع به حرکت به سمت بالا می کند در اسلام به صورت سیر و سلوک آمده است. در روشهای مختلف درمانی برای درمان طب سوزنی با استفاده از سوزن های مخصوص به صورت کاملا دستی توسط پزشک متخصص انجام می گردد. 3 ـ با پراناي آبي روشن مايل به سفيد به چاكراي فرعي پشت سر انرژي بدهيد و همزمان اراده كنيد كه كوچكترشود. سر بالا ميرود و انرژي پرانائي لازم را به آنها ميرساند. راه حلی به ذهن هانمن رسید: او شروع به رقیق تر کردن داروهایش کرد و به این نتیجه رسید که هر چه دارو را رقیق تر می کند، بیمار زودتر خوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید